20 den a 100 den – czym to się różni i skąd taki podział?

Den – skrót używany przez każdą osobę kupującą rajstopy, pończochy czy legginsy. W rozwinięciu jest to oznaczenie grubości splotu. Mówią nam jak delikatna będzie dana część garderoby i czy będzie nas chroniła przez zimnem. Jakie rodzaj splotu rajstop powinnyśmy w takim razie dobrać? To zależy od okazji i pory roku.

Na każdą sytuację – rajstopy 20 den

Jedne z najpopularniejszych rodzajów, idealnie sprawdzają się w każdej oficjalnej sytuacji. Rajstopy 20 den są delikatnie kryjące, ale nie dają zbyt dużo ciepła, więc będziemy się w nich czuć komfortowo nawet latem. Przy dużych upałach możemy wybrać mniejszy splot, 6-8 den, ale uważajmy – zależnie od okazji mogą one być źle widziane

Przy większym chłodzie – rajstopy 40 den

Idealnie sprawdzą się, kiedy na dworze panuje nieco chłodniejsza temperatura. Sprawdzą się do nieco cięższych tkanin, ale nie zdominują kreacji. Rajstopy 40 den polecamy na co dzień jesienią na każdą okazję. Dzięki mnogości kolorów znajdziemy odpowiednie zarówno do codziennego stroju, jak i do sukienki koktajlowej.

Rajstopy 60 den – kompromis między ciepłem, a uniwersalnością

Jeżeli czeka nas ważne wydarzenie w środku zimy, a nie możemy pojawić się na nim w spodniach – przyjrzyjmy się rozwiązaniom o większej grubości splotu. Rajstopy 60 den to największy splot, jaki możemy założyć na oficjalnych imprezach tak, by nie wyglądały dziwnie z elegancką kreacją.

Na zimowe dni – rajstopy 100 den i więcej

Kiedy jednak doskwiera nam mocne zimno, sięgnijmy po pewne i ciepłe rozwiązania. Rajstopy 100 den, a także te o większym splocie, będą pasować do ciężkich płaszczy i dadzą nam dużo ciepła, niezależnie od pogody. Niezależnie od tego jakie rajstopy potrzebujesz, to warto udać się na zakupy online. Zobacz więcej na https://www.gabriella.pl/rajstopy/

About Nina Jacków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *