Bikini czy kostium jednoczęściowy? Odpowiedni kostium dla każdej figury

Czasopisma i Internet kuszą nas zewsząd zdjęciami kuso odzianych modelek i aktorek na plaży, zaczynamy więc myśleć o wakacjach, planujemy diety by idealnie wyglądać w kostiumie… Po czym dociera do nas, że nie wiemy jaki wybrać. Spokojnie, wystarczy spojrzeć w lustro, ocenić jaką mamy figurę i możemy przystąpić do zakupów.

Kostium kąpielowy dla „gruszki”

Typ urody słynący z szerszych bioder, wąskich ramion, płaskiego brzucha i niewielkiego biustu. Panie o tej figurze śmiało powinny sięgać po dwuczęściowe zestawy w wyrazistych kolorach. Czerwienie, róże, jaskrawe błękity to kolory tego lata! Warto wybrać modele z szerszymi ramiączkami – optycznie powiększą biust, sylwetka stanie się zgrabniejsza. Stawiajmy na proste desenie, bez falbanek czy koronek. Push up to także nasz przyjaciel.

Filigranowe kobiety na start

Delikatne kobiety o subtelnej figurze mogą zdecydować się na kostiumy jednoczęściowe z głębokimi dekoltami (najlepiej idącymi w literę V). Trójkątny dwuczęściowiec również będzie idealny. Jeżeli jesteśmy niskie, unikajmy poziomych pasków, idealnych dla wyższych koleżanek. Stawiajmy na subtelne wzory.

Delikatna fałdka na brzuchu to nie przeszkoda

Panie z większym brzuszkiem nie muszą się bać jednoczęściowych kostiumów. Wręcz przeciwnie, dobrze dobrane mogą wymodelować sylwetkę. Stawiajmy na modele modelujące, najlepiej z wbudowanym stanikiem, który podkreśli nasz biust, przez co fałdka będzie wydawała się dużo mniejsza. W przypadku dwuczęściówek, szukajmy modeli z wysokim stanem.

About Nina Jacków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *