Od jedwabiu do mikrofibry – najpopularniejsze materiały na rajstopy

Niektóre nazwy materiałów, z których produkowane są rajstopy, mogą brzmieć dla nas nieco egzotycznie. Warto poznać poszczególne tkaniny, szczególnie, że każda z nich charakteryzuje się innymi cechami i nadaje się na nieco inne okazje.

Tajemnicza lycra 3D

To nic innego jak przędza lycry, będącej materiałem syntetycznym, która jest dziana w każdym szeregu. Powoduje to, że rajstopy dobrze się rozciągają, są odporne, a także świetnie przylegają do nóg i nie przesuwają się w trakcie chodzenia.

Strecz czy stretch?

Niezależnie od tego jak będziemy go pisać – charakteryzuje się rozciągliwością i elastycznością. Niezwykle uniwersalna tkanina, dostępna w wielu kolorach. Kiepskiej jakości strecz może się wyciągać i nie będzie opinał nóg tak jak lycra.

Nylonowe cuda

Rewolucja w branży rajstop. Nylon to najstarsze syntetyczne włókno. Jest bardzo wytrzymały, a dodatkowo się nie gniecie, dlatego obecnie często dodaje się go do ubrań. Z czasem może się nieco rozciągać, dlatego stosuje się go głównie jako dodatek do innych materiałów.

Miękka mikrofibra

Kojarząca się głównie ze ściereczkami do wycierania delikatnych rzeczy, mikrofibra jest mieszanką włókien poliamidowych i poliestrowych. Jak większość sztucznych materiałów, jest odporna na zaciągnięcia i wyjątkowo wytrzymała. Znana ze swojej puszystości, stosowana głównie do produkcji rajstop kryjących.

Ekskluzywny jedwab

Materiał pochodzenia zwierzęcego, uzyskiwane z kokonów jedwabników. Najdroższe, najbardziej luksusowe rajstopy robi się właśnie z jedwabiu. Cechuje go lekki połysk i lekkość tkaniny. Jedwabne rajstopy są chłodne latem i ciepłe zimą, dlatego nadają się na każdą pogodę. Niestety są bardzo delikatne. Zobacz więcej na https://www.gabriella.pl/rajstopy/

About Nina Jacków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *