Legginsy – nasz przyjaciel na treningu

Dobre samopoczucie w trakcie treningu jest bezcenne – jeżeli ćwiczenia nie będą sprawiać nam przyjemności, nie będziemy chcieli do nich wracać. Chociażby z tego powodu warto zainwestować w wygodny (i bezszwowy!) zestaw do ćwiczeń, dopasowany do naszego ciała.

Przed zakupem – jaki wybrać rozmiar?

Kupowanie w Internecie może odstraszyć wiele osób ze względu na brak możliwości przymierzenia wybranych ubrań. Nie obawiajmy się jednak – wystarczy nam centymetr i odpowiednie obmierzenie naszego ciała aby wybrać idealne legginsy bezszwowe czy shorty. Pamiętajmy jedynie, by w trakcie mierzenia stać prosto i nie napinać mięśni. Rozmiar w pasie mierzymy zaraz pod linią żeber, bezpośrednio nad brzuchem.

Legginsy modelujące – wygodnie i stylowo!

Jeżeli poszukujemy wygodnych spodni treningowych, a nie chcemy występować na siłowni w niezbyt estetycznie wyglądających dresach – postawmy na legginsy modelujące. Nie tylko wygodnie się w nich ćwiczy, ale także ładnie wymodelują nasze łydki, podciągną pośladki nie ograniczając w żaden sposób naszego ruchu. Są idealnym rozwiązaniem, gdy chcemy czuć się pięknie w każdej sytuacji.

Dla delikatnej skóry – legginsy bezszwowe

Nie ukrywajmy tego – szwy w ubraniach często mogą nas drażnić i denerwować, szczególnie kiedy się spocimy, a ciało robi się bardziej wrażliwe na obtarcia. Z myślą o wrażliwej skórze powstały legginsy bezszwowe, które rozwiązują ten problem całkowicie. Podobnie jak ich modelujący kuzyni, nie ograniczą one zakresu naszych ruchów, a dodatkowo delikatnie wymodelują nasze ciało.

Czy to na pewno dobre dla mojego ciała?

Legginsy wykonywane są najczęściej z bawełny lub mikrofibry, czasem z ich połączenia. Dzięki ich wykorzystaniu spodnie są oddychające, skóra się pod nimi nie poci. Sama mikrofibra wykonywana jest ze splecionych włókien poliestrowych i poliamidowych o minimalnej grubości – włókna są 100 razy mniejsze od ludzkiego włosa! Dzięki temu materiał zapewnia rewelacyjną oddychalność ubrania i jest bardzo wytrzymały. Mikrofibra będzie idealna szczególnie dla alergików, ponieważ jej struktura stanowi dużą zaporę dla wszelkich bakterii, a szczególnie dla kurzu i roztoczy.

About Nina Jacków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *