Czy na pewno nosisz dobrą bieliznę? Sprawdź!

Bielizna wydaje się być tak banalną częścią garderoby, że myślimy sobie – nie ma możliwości wybrać jej źle, przecież znam swój rozmiar, czego więcej mi trzeba? Mimo to potrafią się pojawić niepokojące sygnały, że nasz wybór nie jest do końca odpowiedni. Na co powinnyśmy zwrócić uwagę?

Pieczenie i inne nieprzyjemności

Jeden z najczęstszych błędów przy wybieraniu majtek – kupowanie tych z nieoddychających materiałów, czasami jeszcze nieco za ciasnych w myśl „jestem na diecie, niedługo schudnę i będą jak ulał!”. Natychmiast zmieńmy bieliznę na bawełnianą, w odpowiednim rozmiarze, bo częste choroby układu moczowego i okolic mogą skończyć się dla nas bardzo poważnie.

Czerwone ślady na pośladkach

Nieco rzadszy, ale równie popularny błąd, często powiązany z pierwszym. Jeżeli po zdjęciu bielizny mamy na ciele obtarte, czerwone ślady, oznacza to tylko i wyłącznie, że nosimy bieliznę w za małym rozmiarze. Możemy zdecydować się na bieliznę bezszwową, która dodatkowo nie będzie kaleczyć już powstałych ranek.

Nadmierna potliwość tu i tam

Jeżeli mamy poczucie, że nasze piersi lub okolice intymne wręcz ociekają potem, to jest to wina bielizny ze sztucznych materiałów. Tak samo jak w pierwszym punkcie – należy ją zmienić na taką z oddychających materiałów.

Ucisk pod piersiami

Często ignorowany przez kobiety w myśl zasady „nie istnieje wygodny stanik”. Najczęściej oznacza dobór biustonosza o zbyt małym obwodzie, za ciasnym zapięciu lub niewyregulowanych ramiączkach. Zapnijmy go nieco mniej ciasno, poprawmy wysokość ramiączek, a jeżeli problem nadal będzie powracał – wymieńmy bieliznę na nową, o większym rozmiarze.

About Nina Jacków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *