Piżamka dla pociechy – jak znaleźć wygodną i podobającą się naszemu dziecku?

Piżamy dziecięce mogą być tematem do niejednej awantury – my chcielibyśmy żeby była wygodna, praktyczna, najlepiej łatwa w praniu, a pociechy… No cóż, im najczęściej wystarczy rysunek Kubusia Puchatka by chcieć posiadać koszulkę, spodenki czy szlafrok dziecięcy już, zaraz, teraz, NATYCHMIAST. Spróbujmy jednak pogodzić oczekiwania naszych małolatów z ich faktycznymi potrzebami oraz naszym pragmatyzmem.

Piżama dziewczęca – dla księżniczki i młodej poszukiwaczki przygód

Wybór powinniśmy zawsze rozpocząć od sprawdzenia materiału – piżamy dziecięce koniecznie muszą być wykonane z miękkich, ciepłych materiałów, najlepiej o dużej odporności. Nasza córka może uważać, że piżama dziewczęca wykonana z różowego tiulu to spełnienie jej marzeń, ale postarajmy się wybrać coś, w czym faktycznie mogła wygodnie śnić o kucykach i jednorożcach. Postawmy na bawełnę, flanelę i inne oddychające materiały. Znaleźć takie piżamy można na www.pl

Samochody i piłki – piżamy chłopięce

Ostatnio na popularności zyskują piżamy jednoczęściowe dla dzieci. Rozwiązanie może wydawać się idealne – mamy pewność, że nasze dziecko nie zmarznie w nocy, jednak raczej nie przypadnie ono do gustu naszemu synowi, któremu będzie się kojarzyć z niemowlakami. Piżamy chłopięce wybierajmy dwuczęściowe, najlepiej z guziczkami w spodenkach lub na wygodnej, luźnej gumce. Unikajmy dołów wiązanych w pasie – mogą uciskać.

A po kąpieli – szlafroki dla dzieci

Nieoczywisty element garderoby, niezwykle przydatny w przypadku dzieci. Szlafroki dla dzieci gwarantują, że nasza pociecha nie przeziębi się zaraz po wyjściu spod prysznica, gdy będzie przechodzić przez dom. Szlafrok dziecięcy wybierzmy z bawełny lub tkaniny frotte, która ładnie wchłonie pozostałości wody na ciele. Dobrym rozwiązaniem jest wybór modelu z kapturem, dzięki czemu nie ryzykujemy wychłodzenia głowy przy mokrych włosach.

About Nina Jacków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *