Do teatru i na piknik – rajstopy odpowiednie na każdą okazję

Podobno prawdziwa dama nigdy nie pokazuje się w gołych nogach, nawet w środku lata. Mimo to wybór rajstop stosownych do danej okazji może przyprawić o ból głowy – do wyboru mamy przecież tysiące wzorów, modeli i kolorów. A kiedy doda się do tego kwestię grubości rajstop, to można naprawdę zgłupieć. Na tę okazję przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże nam uporać się z tym ambarasem, zależnie od pory roku.

Wiosenny powiew i jesienne dni

Kiedy pogoda nieco się ociepli, ale wciąż jeszcze potrafią dokuczać chłodne wiatry i słota, wybierajmy rajstopy o nieco grubszym splocie – 40 do 60 den. Na wieczorowe okazje sięgajmy po wersje „shine” z nylonem, dzięki czemu nasza kreacja zyska na efektywności. Uważajmy jednak – z lekkimi sukienkami będą one wyglądać groteskowo, dlatego w ciągu dnia decydujmy się na matowe rajstopy.

Letni upał

Gdy tylko słoneczko przygrzeje często decydujemy się na ściągnięcie rajstop całkowicie. Przy oficjalnych okazjach może to jednak zostać uznane za niestosowne. Wybierajmy fasony o cienkim splocie, 5-8 den, maksymalnie 10 den, bez połysku (chyba, że to wieczorne wyjście, wtedy możemy wybrać nieco bardziej błyszczący model). Dzięki temu będziemy prezentować się odpowiednio w każdej sytuacji, nawet najbardziej oficjalnej. Na bardzo nieoficjalne okazje możemy rozważyć rajstopy w spreju, należy jednak z nimi uważać – przy dużych upałach potrafią zmyć się od samego potu, przez co nasze nogi będą wyglądać bardzo nieestetycznie.

Mroźna zima

To okazja do założenia grubszych rajstop. Sploty od 60 den w górę zapewnią nam upragnione ciepło. Warto sięgać po modele z częścią majtkową, która da nam dodatkową dawkę ciepła. Wybierajmy rajstopy kryjące, w najróżniejszych kolorach, które będą nam pasować do zimowych płaszczy i cieplejszych sukienek czy spódnic. Zobacz więcej na https://www.gabriella.pl/rajstopy/

About Nina Jacków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *